Barcode: 0856265004037
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 531.0 kcal |
| Fat | 37.5 g |
| of which saturated | 7.8 g |
| Carbohydrates | 37.5 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | 6.2 g |
| Proteins | 18.8 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Natural peanut butter (roasted peanuts, dried cane syrup, palm oil, salt), dried cane syrup and honey.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Kidney Beans
Bush's Best, Bushes
A NOVA 4
Garbanzo beans chick peas
A NOVA 3
Bean pot vegetarian seasoned with rice brown sugar baked beans
Bush's Best
C NOVA 4
Navy Beans
Bush's Best
A NOVA 4
Red Chili Beans In Chili Sauce, Mild Sauce
Bush's Best
NOVA 4
Bush'S Organic Baked Beans 16.5 Oz
C NOVA 3
Vegetarian Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Cannellini Beans
Bush's Best
B NOVA 4
Chili Beans, Mild Chili Sauce
Bush's Best
A NOVA 4
Vegetarian baked beans
Bush's Best
B NOVA 4
Pinto Beans In Chili Sauce, Medium
Bush's Best
B NOVA 4
Large Butter Beans
Bush's Best
B NOVA 4