Barcode: 0865398000021
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 139.0 kcal |
| Fat | 2.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 27.8 g |
| of which sugars | 27.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, pineapple, cranberries, sugar, black cherry gelatin (gelatin, <2% adipic acid, sodium citrate, artificial flavor, fumaric acid, salt, red 40, dimethylpolysiloxane, blue 1), mandarin oranges, orange gelatin (contains <2% of the following, natural flavor, tetrasodium pyrophosphate, ascorbic acid, yellow 6, yellow 6 lake), pecans, fruit pectin, grape gelatin (blue 2, <2% disodium phosphate, tannic acid).
Allergens
nuts
Additives
e110
e129
e132
e133
e297
e331
e339ii
e355
e428
e440
e450
e450iii
e900
e900a
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Knuspy kids
Barnhouse
D NOVA 3
Krunchy Klassik Hafer
Barnhouse
C NOVA 3
Krunchy Schoko Nuss
Barnhouse
C NOVA 3
Crunchy Pommes-cannelle
Barnhouse
D NOVA 3
Krunchy Erdbeere
Barnhouse
C
Krunchy Zartbitter Nuss
Barnhouse
D NOVA 3
Crunchy Amarante Framboise Aronia
Barnhouse
C NOVA 3
Krunchy Dinkel
Barnhouse
D NOVA 3
Krunchy Chocolat
Barnhouse
D NOVA 3
Krunchy pur
Barnhouse
C NOVA 3
Krunchy joy Cocoa
barnhouse
C NOVA 4
Barnhouse Feines Muesli Quinoa 'Original'
Barnhouse
A NOVA 3