Barcode: 8710573341500
Spread
by Brinkers
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
sustainable farming
utz certified
utz certified cocoa
Available in
belgium, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 559.0 kcal |
| Fat | 34.8 g |
| of which saturated | 5.2 g |
| Carbohydrates | 57.7 g |
| of which sugars | 58.0 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, vegetable oils (rapeseed, palm), hazelnuts 6,4%, low fat cocoa powder 3,75%, skimmed milk powder, emulsifier: soy lecithin, bourbon vanilla extract.
Allergens
nuts
Additives
e322
e322i
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Riz Basmati
Golden Sun
B NOVA 1
Oatly Barista Edition Oat Drink
Oatly
D NOVA 3
Pistaches grillées - Non salé
Vico
A NOVA 1
harina de maíz
pan
A NOVA 1
Crocantes
Fruch Patagonia
A NOVA 3
harina pan
pan
NOVA 1
Naranjada
Yukery
D
margarina
mavesa
C NOVA 4
Corn Flakes
Kellogg's,Corn Flakes
D NOVA 3
Chorizo vegano premium
Healthy evolution
B NOVA 4
Soja Natur auf Basis von Bio-Soja
REWE Bio
A NOVA 3
Pi-ña
balmoro
NOVA 3