Barcode: 5425010321412
Spread aubergine-cumin
by Natura
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
be bio 01
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 204.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 0.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Aubergine 28%, eau, huile de tournesol, céleri-rave, carottes, oignons, paprika, flocons de pommes de terre, cumin 0.7%, farine de lin, arôme naturel de poivre, arôme naturel d'oignon, arôme narurel de cumin, arôme naturel d'ail, sel. Stabilisant : gomme xanthane
Additives
e415
Related Products in Meals
Round Table Pizza, Maui Zaui Pepperoni On Pan Crust With Polynesian Sauce, Large
Round Table Pizza
E
Гьодза з яловичиною та цибулею
Asian Xata, ТОВ "АЗІА"
C
Supa la plic cu gust de legums
Reeva
E NOVA 4
Хумус З Томатами Та Базиліком
Yofi
C
Гьодза зі свининою та зеленою цибулею
Asian Xata, ТОВ "АЗІА"
C
Курячий Крем суп
Reeva
NOVA 4
Rollton Bază pentru mâncăruri 12 legume și verdețuri
Rollton
E NOVA 4
Papa John's, Garden Special White On Original Crust, Medium, 1 Slice
Papa John's
C
Papa John's, Grilled Chicken & Canadian Bacon Pizza On Thin Crust, Large, 1 Slice
Papa John's
C
Гороховый крем-суп с копченой курицей
street soup
Гьодза з куркою, кукурудзою та морквою
Asian Xata, ТОВ "АЗІА"
C
Papa Murphy's, Papas Favorite Pizza On Thin Crust, Family Slice
Papa Murphy's
D