spread carrot ginger
Labels
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 346.0 kcal |
| Fat | 34.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 5.7 g |
| of which sugars | 3.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.4 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Carottes* 30%, huile de colza*, graines de tournesol* 17%, concentré de tomate. oignons*, jus de citron*, eau, sirop d'agave*, arðmes naturels (citron vert, gingembre 0,24%, MOUTARDE, chili, clou de girofle), vinaigre de cidre*, sel, cardamome moulue*. *agriculture biologique Spread met zonnebloemzaden en wortelen Ingrediënten: Wortelen* 30%, koolzaadolie*, zonnebloemzaden* 17%, tomatenconcentraat* uien*, citroensap*, water, natuurlijke aroma's (limoen, gember 0,24%, MOSTERD, peper, kruidnagel), ciderazijn*, zout BE-BON Agriculturi EU/hiet-U agave siroop", kardemom*. *biologische landbouw www.lavache-bio.com - Licence Cowatch
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crushed Tomatoes
Happy Harvest
Red Lentil Rotini
Simply Nature
Almond Vanilla Almondmilk
Friendly Farms
Basil, Garlic & Oregano Diced Tomatoes
Aldi
Gourmet italian egg pasta, gemelli, gemelli
Orange Juice
Aldi
Tomato paste
Aldi
Yams
Happy Harvest
100% Pure Pumpkin
Baker's Corner,Aldi
Concord Grape Jelly
Berryhill,Aldi
Armoniche gourmet italian egg pasta
Priano
Pure Canola Oil
Carlini