Barcode: 0859660004428
Spread & dressing, garlic mayo
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 714.0 kcal |
| Fat | 71.4 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Expeller-pressed canola oil, water, garlic puree (garlic, water, citric acid), white distilled vinegar, contains less than 2% of sugar, salt, spice, modified food starch, pea protein, lemon juice concentrate, dehydrated garlic, fruit and vegetable juice (color), calcium disodium edta (preservative).
Additives
e330
e385
Related Products in Condiments
Greek Yogurt Dip
Cat Cora's Kitchen
C NOVA 4
Feisty greek yogurt & feta dip
D NOVA 4
Turkey gravy
NOVA 4
Dip
Opaa
A NOVA 4
French Onion Greek Yogurt Dip
Opaa!
C NOVA 4
Traditional Garlic Hummus
Cat Cora's Kitchen
B NOVA 4
Salmon Rub
Trader Joe's
E NOVA 3
Lemon Hummus
Cat Ora's Kitchen
C NOVA 4
Dip
Opaa
C NOVA 4
Opaa!, Buffalo Feta Greek Yogurt Dip
Grecian Delight Inc
D NOVA 4
Sofrito espanol spanish seasoning
conchita
C NOVA 4
Sun-dried tomato greek yogurt dip
D NOVA 4