Barcode: 0859660004398
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 714.0 kcal |
| Fat | 71.4 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
expeller-pressed canola oil, water, white distilled vinegar, contains less than 2% of sugar, salt, spice, modified food starch, pea protein, lemon juice concentrate, fruit and vegetable juice (color), calcium disodium edta (preservative),
Additives
e385
Related Products in Condiments
Chunky Veg Pasta Sauce
Tesco
NOVA 3
Chicken Gravy Granules
Bisto
E NOVA 4
Bisto Onion Gravy Granules
Bisto
E NOVA 4
Onion And Garlic Pasta Sauce
Tesco
A NOVA 4
Mushroom Pasta Sauce
Tesco
A NOVA 4
Bolognese Pasta Sauce
Tesco
C NOVA 3
Vegetable Gravy Granules
NOVA 4
Bisto Gravy
Bisto
E NOVA 4
Fish seasoning
Schwartz
E
The Original Gravy Powder
Bisto
NOVA 4
Best Beef Gravy
NOVA 4
Best Chicken Gravy
NOVA 4