Barcode: 0859660004411
Spread & dressing, sriracha mayo
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 714.0 kcal |
| Fat | 71.4 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Expeller-pressed canola oil, water, sriracha sauce (aged cayenne pepper, red bell pepper, sugar, jalapeno pepper, salt, garlic, vinegar, natural flavor, citric acid), white distilled vinegar, contains less than 2% of sugar, salt, garlic puree (garlic, water, citric acid), spice, modified food starch, pea protein, lemon juice concentrate, dehydrated garlic, fruit and vegetable juice (color), xanthan gum, calcium disodium edta (preservative).
Additives
e330
e385
e415
Related Products in Condiments
Pickle Ketchup
Heinz
E Eco-Score B
Veg mayonnaise for burger
Dr. Oetker
E NOVA 4 Eco-Score D
SALSA MOLHO SOJA
HACENDADO
A NOVA 3 Eco-Score A
Tomaten Ketchup scharf
Rich - Netto
D NOVA 4 Eco-Score A
Vinaigre de vin
Covinor
NOVA 2 Eco-Score A
Soja Sauce
Taste of ASIA
E NOVA 4 Eco-Score A
Moutarde douce
Regalo
D NOVA 4 Eco-Score B
Pesto alla Genovese
Bioverde
E NOVA 3 Eco-Score C
Tomate frito
Solís,Nestlé
C NOVA 4
Mayonesa
Musa,Ybarra
E NOVA 4 Eco-Score D
Ketchup envase 430 g
Hellmann's,Unilever
D NOVA 4 Eco-Score A
Knoblauch Sauce
Garlic sauce, Knoblauch, Sau'cee
D NOVA 4 Eco-Score E