Barcode: 0041190051946
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 481.0 kcal |
| Fat | 21.2 g |
| of which saturated | 7.7 g |
| Carbohydrates | 63.5 g |
| of which sugars | 36.5 g |
| Fiber | 1.9 g |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Spread: sugar, vegetable oils, hazelnuts, cocoa powder, skimmed milk powder, whey powder, lactose. emulsifier: sunflower lecithin, flavors. breadsticks: wheat flour, palm oil, yeast, salt, barley, malt.
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Egg hunt with candy
E NOVA 4
Krabby patties
Nickelodeon
D NOVA 4
Egg hunt with candy & stickers
E NOVA 4
Frankford, nickelodeon, paw candy
Frankford, Frankford Candy Llc
E NOVA 4
Frankford candy, marvel ultimate spiderman milk chocolate
Frankford Candy Llc
E NOVA 4
Disney, frozen, egg hunt with candy
Disney, Frankford Candy Llc
E NOVA 4
Frankford, nickelodeon, dora and friends candy & stickers
Frankford, Frankford Candy Llc
E NOVA 4
Frankford, marvel avengers, marvel avengers candy and stickers
Frankford, Frankford Candy Llc
E NOVA 4
Eggs with sour candy
E NOVA 4
Milk chocolate with surprise candy characters
E NOVA 4
Egg hunt with candy
E NOVA 4
Frankford, marvel avengers, milk chocolate
Frankford, Frankford Candy Llc
E NOVA 4