Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 596.0 kcal |
| Fat | 46.0 g |
| of which saturated | 7.4 g |
| Carbohydrates | 24.0 g |
| of which sugars | 6.4 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 18.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
e INGREDIENSER Rostad pistaschnöt 51%, rostad cashewnöt 49%. Kan innehålla spår av jordnöt, soja, hasselnöt, mandel, valnöt, pekannöt, paranöt, macadamianöt och sesamfrö. Ursprung pistasch: EU/icke-EU. Ursprung cashew: Icke-EU. För aktuellt ursprung se info intill bäst före, angivet för respektive råvara i ordningen: pistasch, cashew. Förvaras torrt och svalt. KÄLL - SORTERING Ofärgat glas och metall. KONSUMENTKONTAKT [email protected] eller 0771-87 67 70. Produceras i Italien för Axfood AB, 107 69 Stockholm. Omfattas av Axfoods kvalitetsgaranti. Se www.axfood.se
Related Products in Spreads
Le conserve della nonna, artichoke tapenade
Le Conserve Della Nonna
Winter-Birne Fruchtaufstrich
Gartenhaus Testorf Homemades
Seggiano, black olive sicilian tapenade
Seggiano
Olinezko
Olineza
les tartinades du potager aubergine tomate
la ferme des potagers de marcoussis
White Oak Farm & Table, Tuscan Black Olive Tapenade
Renee Dumarr Inc.
Green Olives Tapenade
Cucina
Seggiano, artichoke tapenade
Seggiano
Tapenade
European Imports Ltd.
Garlic Tapenade
Cucina
Olive Tapenade
Rio Briati
Tapenade Sun-Dried Tomato With Jalapeno
Olive Harvest