Barcode: 0045400310120
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 10.7 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Liquid and partially hydrogenated soybean oil, water, salt, contains less than 2% of vegetable mono & diglycerides, soy lecithin, potassium sorbate and sodium benzoate (as preservatives), citric acid, natural & artificial flavor, beta carotene (color), vitamin a palmitate added, whey.
Allergens
milk
Additives
e160a
e160ai
e202
e211
e322
e322i
e330
e471
Related Products in Fats
Huile pour friture
Cora
C NOVA 4
Petit normand demi sel, beurre pasteurisé
Petit Normand
E NOVA 2
Graisse de canard
U
D NOVA 2
Beurre
Cora
E
Beurre Moulin Normand
Flechard
E
Normandie Or
Fléchard
E NOVA 4
Huile De Noisette, Bouteille De 25 Centilitres, Marque Cora
Cora
B NOVA 2
Huile speciale fondue
Cora
A
Matière grasse cuisson et pâtisserie 70%mg, 500g
U
D NOVA 4
Beurre
Laiterie Du Pont Morin
E
Beurre d'Isigny
Patrimoine Gourmand
E NOVA 2
Beurre Moulé Doux 250g
Cora
E NOVA 2