Barcode: 0607959100210
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 133.0 kcal |
| Fat | 6.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.3 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Smoked eggplant, flame roasted red peppers, extra virgin olive oil, sesame seeds, balsamic vinegar, lemon juice, salt, garlic, parsley, cumin, pepper.
Related Products in Spreads
Halfvolle roomboter
Milsani
D NOVA 4
Brotaufstrich Tomate-Mozzarella
Golßener Lebensmittel, Penny, Penny Ready
D NOVA 4
Beurre
E NOVA 3
Brotaufstrich - Senf-Honig Frischkäse
Kühlmann, Orto Mio
E NOVA 3
Feiner Eiersalat mit Champignons
Penny, Penny Ready
D NOVA 4
Pudin de Bonito del Norte
Special de Aldi
A NOVA 4
Tapenadines
Grand Frais
NOVA 4
Tartinade de la mer
Golden Seafood
D NOVA 4
Brotaufstrich Ei-Bacon
Golßener Lebensmittel, Penny, Penny Ready
D NOVA 4
Tartinable cocktail
Golden Seafood
D NOVA 4
Pikanter Brotaufstrich mit Frischkäse und Bärlauchpesto
Kühlmann, Orto Mio
D NOVA 3
Veganer Aufstrich
Aldi, bio
D NOVA 4