Barcode: 0021130083510
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 25.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Vegetable oil blend (soybean oil, palm oil, palm kernel oil), water, contains less than 2% of whey, salt, vegetable mono & diglycerides, soy lecithin, potassium sorbate and calcium disodium edta (preservatives), citric acid, natural & artificial flavors (includes milk), vitamin a palmitate added, beta carotene (color).
Additives
e160a
e160ai
e202
e322
e322i
e330
e385
e471
Related Products in Fats
Huile D'olives Corse 75cl
Cooperative alsace lait
B NOVA 2
Colza+Olive mélange d'huiles vierges
Bio planete
C
Spray de démoulage
King
B NOVA 4
Graisse de canard
Maistres Occitans
D NOVA 2
Préparation culinaire à base d'huile d'olive
Horeca
C NOVA 4
Huile Essentielle Ravintsara - 30 ML - NatureSun'arôms
Nature Sun
B
Huile d’olive & truffe noire
L’épicurien
C NOVA 4
Graisse d'oie
Clos Saint Sozy
D NOVA 2
Graisse d'oie
Maistres Occitans
D NOVA 2
Huile d’olive vierge extre et d’ail
Horeca
C NOVA 4
Huile d'olive vierge extra et de basilic
Horeca
C NOVA 4
Aioli Gout du Sud Barquette
Pédelhez
C NOVA 2