Barcode: 0607959100227
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 167.0 kcal |
| Fat | 13.3 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Sundried tomatoes, extra virgin olive oil, tomato paste, green olives, mizithra - goat cheese (milk), garlic, wine vinegar, basil, salt.
Allergens
milk
Related Products in Salted Snacks
Kosher Dill Sandwich Slices
Hyvee
D NOVA 4
Mixed olives
C NOVA 3
Capers
E NOVA 3
Savory Tomato Chutney
Hy-Vee
D NOVA 3
Kosher Dill Whole Pickles
Hyvee
D NOVA 4
Kosher Dill Spears
Hy-Vee Inc.
E NOVA 4
Chutney, mango papaya
Hyvee Select
C NOVA 3
Chutney
Hy-Vee
D NOVA 3
Thai Chili Chutney
Hy-Vee
E NOVA 3
Plum Currant Ginger Chutney
Hyvee
C NOVA 3
Castelvetrano olives in brine
C NOVA 3
Bella di cerignola olives in brine
C NOVA 3