Barcode: 0007789043801
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 643.0 kcal |
| Fat | 71.4 g |
| of which saturated | 28.6 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Pasteurized sweet cream, olive oil, salt.
Related Products in Fats
Country crock, original, 40% vegetable oil spread
Country Crock, Unilever
D NOVA 4
Country crock vegetable oil spread original
Country Crock, Unilever
D NOVA 4
Almond oil plant butter
E NOVA 4
Country crock original
Country Crock, Unilever
D NOVA 4
Country crock, vegetable oil spread, cinnamon
Country Crock, Unilever
E NOVA 4
Hotel bar, 53% vegetable oil spread
Hotel Bar
D NOVA 4
Almond plant butter
Country Crock
E NOVA 4
79% vegetable oil blend spread
E NOVA 4
Plant butter
Blue Bonnet
E NOVA 4
LIGHT 27% VEGETABLE OIL SPREAD
COUNTRY CROCK
D NOVA 4
Plant Butter with Avocado Oil
Country Crock
E NOVA 4
Country crock, original, 60% vegetable oil spread
Country Crock, Unilever
D NOVA 4