Barcode: 0017003108534
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,120.0 kcal |
| Fat | 102.0 g |
| of which saturated | 57.4 g |
| Carbohydrates | 25.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 25.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
PASTEURIZED MILK AND CREAM, WATER, SOYBEAN AND/OR CANOLA OIL, CORN SYRUP SOLIDS, CONTAINS 2% OR LESS OF VINEGAR, DEHYDRATED VEGETABLES (RED BELL PEPPER, ONION, CARROT, CELERY), EGG YOLK, MODIFIED CORN STARCH, SALT, HYDROLYZED CORN PROTEIN, AUTOLYZED YEAST EXTRACT, NATURAL FLAVOR, DEXTROSE, ONION AND GARLIC POWDER, SORBIC ACID AND SODIUM BENZOATE (TO PROTECT FLAVOR), SPICES, PAPRIKA EXTRACT.
Additives
e160c
e200
e211
Related Products in Undefined
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4