Barcode: 0026542084247
Spreadable Cheese
by Shullsburg
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,390.0 kcal |
| Fat | 115.0 g |
| of which saturated | 57.4 g |
| Carbohydrates | 38.2 g |
| of which sugars | 38.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 51.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CREAM CHEESE (PASTEURIZED MILK AND CREAM, CHEESE CULTURES, SALT, CAROB BEAN GUM), CHEDDAR CHEESE (CULTURED PASTEURIZED MILK, SALT, ENZYMES, VEGETABLE OR ANNATTO COLOR, CALCIUM CHLORIDE), WATER, WHEY, MAYONNAISE (SOYBEAN OIL, WATER, EGGS, VINEGAR, CONTAINS
Additives
e410
Related Products in Undefined
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4