Barcode: 0011110787293
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 22.2 g |
| of which saturated | 16.7 g |
| Carbohydrates | 5.6 g |
| of which sugars | 5.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 11.1 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Cheese (cultured milk, microbial rennet), water, butter, cream, skimmed milk powder, emulsifiers (sodium diphosphate, sodium polyphosphate, sodium orthophosphate), whey powder, salt, citric acid.
Allergens
milk
Additives
e330
e450
e452
e452i
Related Products in Dairies
Low Fat Paneer
Frubon
A NOVA 3
Whey Protein Concentrate (Cocoa Edition)
Only What's Needed
B NOVA 4
protein powder
The whole truth protein powder
C NOVA 4
Whey PROTEIN POWDER
Big Muscles Nutrition
NOVA 4
Whey Protein Cold Coffee
The Whole Truth
NOVA 4
Toned Milk
Vijaya
C NOVA 1
High Protein Paneer
Akshayakalpa Organic
B NOVA 3
Vijaya Telangana Toned Milk
Vijaya
B NOVA 1
Unflavoured 30g Pure Whey Protein Isolate
WholeTruth
A NOVA 4
Chocolate Isolate
Truebasics
A NOVA 4
Protein Powder
Beast Life
NOVA 4
Humpy Farms A2 Milk
Humpy Farms
C NOVA 1