Barcode: 3073781190946
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 309.0 kcal |
| Fat | 29.0 g |
| of which saturated | 19.5 g |
| Carbohydrates | 2.5 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 9.5 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Cow's milk (58%), cream (cow's milk, starters) (30%), water, cow's milk proteins, starters, skimmed cow's milk powder, stabilizers: E452, E339, E331, E407, salt, butter, cow's milk minerals concentrate, acidity regulator: E330. Contains lactose and milk.
Allergens
milk
Additives
e330
e331
e339
e407
e452