Barcode: 9300639100012
Spreadable Dairy Soft Original
by Devondale
Labels
australian made
Categories
Available in
australia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 588.0 kcal |
| Fat | 66.0 g |
| of which saturated | 32.0 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
BUTTER (70%) (CREAM,WATER, SALT), CANOLA OIL, SALT, VITAMINS A & D.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Queso rallado
Tregar
E NOVA 4
whole milk
El Puente
NOVA 1
Yogur descremado con frutas, Durazno
Tregar
NOVA 4
Untable Neufchatel light
tregar
C NOVA 4
Yogur entero
Tregar
NOVA 4
Tregar Leche Entera
Tregar
C NOVA 1
Creme chantilly tregar 3262342
Tregar
NOVA 4
Ricotta Entera
Tregar
C NOVA 3
Crema de leche
Tregar
D NOVA 3
Queso Blanco light
Tregar
NOVA 4
yogur light frutilla batido
Tregar
NOVA 4
Yogur descremado Tregar Frutilla
Tregar
NOVA 4