Barcode: 0051500030721
Spreadable Fruit, Orange
by Dickinson's
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 237.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 57.9 g |
| of which sugars | 52.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fruit Syrup, Orange Peel, Water, Orange Juice Concentrate, Lemon Juice Concentrate, Fruit Pectin, Natural Flavor.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tropical
Carrefour, Carrefour Kids
C NOVA 4
Mélange 4 champignons
Carrefour, Carrefour Classic'
A NOVA 3
Riz carnaroli
Carrefour, Carrefour Sélection
B NOVA 1
Crujiente Manzana
Carrefour
D NOVA 4
12 Boulettes au soja Petits légumes
Carrefour Veggie,Carrefour
A NOVA 4
Pain grillé au froment
Carrefour
C NOVA 4
Vermicelles De riz
Carrefour
NOVA 1
Boulettes au soja
Carrefour Veggie,Carrefour
A NOVA 4
CRUNCHY Plátano y Pepitas
Carrefour
E NOVA 4
Garbanzos tostados y salados
Carrefour
B NOVA 3
Noix de Cajoux grillées et salées
Carrefour
C NOVA 3
Nouilles de riz
Carrefour
B NOVA 3