Barcode: 0051500030738
Spreadable Fruit Spread, Red Raspberry
by Dickinson's
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 211.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 52.6 g |
| of which sugars | 47.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fruit Syrup, Red Raspberries, Lemon Juice Concentrate, Fruit Pectin.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ridge twists
Ruffles
E NOVA 4 Eco-Score B
Flamin' Hot Flavored Ruffles
Ruffles
E NOVA 4 Eco-Score B
Cheddar and Sour Cream
Ruffles
E NOVA 3 Eco-Score A
Original Potato Chips
Clancy's
D NOVA 4 Eco-Score B
Andy Capp's Hot Fries
ANDY CAPP
E NOVA 4 Eco-Score B
Rosemary & Olive Oil Kettle Cooked Potato Chips
Deep River Snacks
D Eco-Score B
The Original Organic Premium Roasted Seaweed Snack
Naturesnax, SeaSnax
C NOVA 3 Eco-Score B
Fava Beans Sweet and Spicy
Mighty Beans
B NOVA 3 Eco-Score A
Potato Chips
Great Lakes
C NOVA 4 Eco-Score B
Miso Paste
Marukome Boy
E NOVA 4 Eco-Score B
Cereal Kellogg's Extra arándanos con almendras
Kellogg's
D NOVA 3 Eco-Score D
Organic Rainbow Cauliflower
Trader Joe's