Barcode: 5740900815308
Spreadable Lighter Slightly Salted
by Lurpak
Categories
Available in
france, romania, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 516.0 kcal |
| Fat | 57.0 g |
| of which saturated | 22.0 g |
| Carbohydrates | 0.4 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Butter (40%) (milk), water, rapeseed oil, salt. For allergens, see ingredients in bold.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Griego
Sigma alimentos
NOVA 3
Leche Semidescremada
Coronado
B NOVA 4
Mantequilla Eugenia
Eugenia
NOVA 4
Evaporated Milk
Nestlé Carnation
E NOVA 4
Leche entera
C NOVA 4
Carnation en Balance
Nestle
NOVA 4
sweetened condensed milk
Great value
D
Coronado descremada
Coronado
E NOVA 1
Leche
Rica
E
Lala 100 sin lactosa 1l
Lala
B
Leche Baja en Grasa Deslactosada
Valley Foods
B
Leche entera
Hacendado
C NOVA 1