Barcode: 3228023190073
Spreadable onion
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 252.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 13.0 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
sootland or 16 av, jean jaures, 946 seriously® is a registered trademark, app peauds skimmed milk powder, emulsifying salts (e331, e452, e450), butter (milk), thickener (pectin), natural flavourings (milk), preservative (potassium sorbate), **suitable for vegetarians,
Allergens
milk
Additives
e202
e331
e440
e450
e452
Related Products in Spreads
Creme de castanha de caju
Vida veg
D NOVA 4
Amlou traditionnel
D NOVA 3
Rillettes Kochmettwurst
Die Thüringer
E NOVA 4
Knoblauch Kräuter Brotaufstrich
Miree
D
My Veggie Rote Beete-Meerrettich
Edeka Bio
D NOVA 3
Chicken & Bacon
ASDA
B NOVA 3
bio Aufstrich Linse Grillgemüse
bio Zentrale
B NOVA 3
Ei Schnittlauch
Aldi,Kühlmann,Wonnemeyer
D NOVA 4
Gerookte zalm
Albert Heijn
C NOVA 3
Duo Penotti Spread - 12.35oz
Duo Penotti
E NOVA 4
Paprika Feta Olive
Nabio
D NOVA 4
Sun-dried Tomato Tapenade Tuna
Culinary Collective
B NOVA 3 Eco-Score C