Barcode: 9310052122515
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 614.2 kcal |
| Fat | 68.4 g |
| of which saturated | 28.0 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Cream (From Milk), Vegetable Oil, Butteroil (From Milk), Salt, Buttermilk Powder (From Milk), Emulsifier (Soy Lecithin), Flavour, Vitamins (A, D), Colour(160a).
Allergens
milk
soybeans
Additives
e160a
e322
e322i
Related Products in Dairies
น้ำนมโคเต็มมันเนยสเตอริไลส์ - 180 ml
ชั่งหัวมัน
C
Cottage Cheese
Alli
B NOVA 3
นมรสจืด
จิตรลดา,Chitralada,โครงการหลวง,Royal Projects
C
Yogurt Natural Flavour Low Fat
Yolida,โยลิดา
A
จิตรลดา นมข้นคืนรูปหวาน
จิตรลดา,Chitralada
E
นมข้นแปลงไขมันหวาน - 190 g
พาเลซโกลด์,Palace Gold,พาเลซ,Palace
E
Vitamilk Banana
E NOVA 4
Coconut
Twin Elephants
C NOVA 4
Pocky Milk Flv
Glico,Pocky,ป๊อกกี้
E NOVA 4
นมพร่องมันเนย
โฟร์โมสต์,Foremost
B
นมสเตอริไลส์ ตราหมี
Nestlé
C NOVA 1
นมข้นคืนรูปหวาน ตราจิตรลดา
จิตรลดา,Chitralada,โครงการหลวง,Royal projects