Barcode: 5000169610442
Spreadable slightly salted
by Waitrose
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 680.0 kcal |
| Fat | 75.0 g |
| of which saturated | 30.0 g |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Butter, milk, Rapeseed oil, Water, Salt
Related Products in Spreads
Feiner Brotaufstrich Ei-Schnittlauch
ja!
C NOVA 4
Obatzter - Natur
Meine Käsetheke, Alpenhain
E NOVA 3
Tapenade met paddestoel en truffel
Aldi
C NOVA 4
Yeast Extract
Marmite
E NOVA 4
Eiersalat mit Schnittlauch
REWE Beste Wahl, Rewe
D NOVA 4
Fit-Aufstrich - Kirschpaprika
Popp
C NOVA 4
Brotaufstrich Ei-Bacon
Popp,Popp Feinkost
D NOVA 4
Cizrnová pomazánka s dýní
Vemondo
C NOVA 3
Pomazánka s rajčaty a tamari
Green Apotheke
C NOVA 3
Just like butter
D NOVA 4
Pasteurized Soft Blend SULA Spread
SULA
E NOVA 4
Vuna
Nestlé,Garden Gourmet
B NOVA 4