Barcode: 5010171005006
Spreadable Tub
by Country Life
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 2
Labels
no additives
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 596.0 kcal |
| Fat | 66.0 g |
| of which saturated | 27.8 g |
| Carbohydrates | 0.3 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Butter, Rapeseed Oil, Water, Salt
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Dark Chocolate Covered Pistachios
Member's Mark
E NOVA 4
Grape Jelly
SMUCKER'S Squeeze
D NOVA 4 Eco-Score C
Super Crunchy Peanut Butter 360G
Fix & Fogg
A NOVA 3 Eco-Score D
ORGANIC CHIA SEEDS
Volupta
A NOVA 1
Chick Peas Garbanzo Beans
Bush's Best
NOVA 4 Eco-Score B
Almond Breeze almondmilk Vanilla with other natural flavors
Blue Diamond Almonds
B NOVA 4
Vegane Gemüsebällchen
Billie Green
B NOVA 4
Organic Ground Flaxseed
365 Whole Foods Market
A NOVA 1
Jasmine Rice Thai Hom Mali
Great Value
A NOVA 1 Eco-Score C
Mushroom Medley
Trader Joe's
A NOVA 3 Eco-Score E
STRAWBERRY FRUIT SPREAD
Smucker's
D NOVA 4 Eco-Score C
Organic Cannellini Beans
Macro
A NOVA 1 Eco-Score A