Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 14.3 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Cheddar cheese [cultured pasteurized milk, salt, enzymes, vegetable or annatto color, calcium choloride], cream cheese [pasteurized milk and cream, cheese cultures, salt, caron bean gum, xanthan gum, guar gum], vegetable oil blend (soybean oil, palm oil, palm kernel oil), tricalcium phosphate, salt, mono and diglycerides, lactic acid, potassium sorbate and calcium disodium edta (preservatives), soy lecithin, polyglycerol esters of fatty acids, xanthan gum, artificial flavor, vitamin e, beta carotene (color), vitamin a palmitate, vitamin d3, whey}, water, whey protein concentrate, reduced lactose whey, cream, sorbic acid (preservative, salt, annatto (color), lactic acid
Additives
Related Products in Dairies
Gouda - Sambal
eru
Queal create more
Queal
Belegen 30+
De Zaanse Hoeve,Albert Heijn
Yoghurt Griekse Stijl 0% Vet
AH
Balans kruiden
Eru
Gouda
Emmental rapé
Halfvolle melk
Albert Heijn,Albert Heijn Bio
Jong 30+
Zaanse Hoeve,Albert Heijn
Whey Perfection Strawberry & Banana Flavour
Body&Fit
Biologische Buffelmozzarella 52+
AH Biologisch
Plakken belegen 48+
De Zaanse Hoeve