Barcode: 4056489383444
Spreadable west contry butter
by Lidl
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 2
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 718.0 kcal |
| Fat | 78.0 g |
| of which saturated | 40.0 g |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
64% Butter (Milk), 26% Rapeseed Oil, Water, 0.9% Cornish Sea Salt, Salt.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Greek style yoghurt
Glenisk
C NOVA 1
Weidemilch Quark Magerstufe
Alnatura, Alnatura GmbH
A NOVA 3 Eco-Score C
Leche deslactosada semidescremada
Bové
B NOVA 1 Eco-Score C
Crème fraîche épaisse Entière
Carrefour
D NOVA 1 Eco-Score C
Cheddar & Mozzarella
Arla Apetina
NOVA 4 Eco-Score D
Queijo Fresco
Matinal
C NOVA 3 Eco-Score D
Parmigiano Regiano g.U.
Edeka
D Eco-Score C
Sour cream creme fraiche
TINE
NOVA 4 Eco-Score A
french vanilla high protein milk shake
slate
NOVA 4 Eco-Score C
Cremiger Bio-Quark mit mildem Joghurt
Berchtesgadener Land
A NOVA 3 Eco-Score C
Mixed berry yogurt smoothie with probiotics
B NOVA 4 Eco-Score B
Cottage Cheese Mager 2% fett
TINE
A NOVA 3 Eco-Score C