Barcode: 0045243023331
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 140.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 35.0 g |
| of which sugars | 35.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
CARBONATED WATER, HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, CITRIC ACID, NATURAL FLAVORS, LEMON JUICE CONCENTRATE, SODIUM CITRATE, SODIUM BENZOATE, CAFFEINE, SUCRALOSE, GUM ARABIC, GLYCEROL ESTER OF WOOD ROSIN, MEDIUM CHAIN TRIGLYCERIDES, FD, C YELLOW 45
Additives
e211
e330
e331
e414
e445
e955
Related Products
Garbanzo Chick Peas
S&W
B NOVA 3
Ready- cut tomatoes
S&W
A NOVA 1
Tomatoes diced with green bell pepper & onion, green bell pepper & onion
S&W
A NOVA 3
Italian recipe tomatoes diced with garlic, oregano & basil, italian recipe
S&W
A NOVA 3
S&w, premium petite-cut tomatoes diced in rich juice
S&W
A NOVA 3
Black Beans
OLUF LORENTZEN AS
B
Chili Bønner Pinto
OLUF LORENTZEN AS
B NOVA 3
Tomatoes diced with jalapeno and habanero chilies
A NOVA 4
Mild tomatoes diced with hatch green chilies, mild
S&W
A NOVA 4
Tomatoes diced with roasted garlic, roasted garlic
S&W
A NOVA 4