Barcode: 0079200983710
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 86.7 g |
| of which sugars | 86.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dextrose, Maltodextrin, Malic Acid, And Less Than 2% Of Calcium Stearate, Corn Syrup, Natural Flavors, Carnauba Wax, Color Added, Blue 1, Blue 2 Lake, Red 40 Lake, Yellow 5, Yellow 5 Lake, Yellow 6.
Additives
e102
e110
e129
e132
e133
e296
e903
Related Products in Snacks
Organic Beef Jerky original
Organics
E NOVA 4
Super grain bars
C NOVA 4
Fruit & nut bar
D NOVA 4
NUT BAR
E NOVA 4
Super grain bars
C NOVA 4
NUT BAR
E NOVA 4
Organic Beef Jerky teryaki
O Organics
E NOVA 4
Maple glazed nut bar, maple glazed
D NOVA 4
Peppered organic beef jerky, peppered
E NOVA 4
Dark chocolate cinnamon pecan nut bar, dark chocolate cinnamon pecan
E NOVA 4
Coconut almond nut bar, coconut almond
E NOVA 4
Fruit & nut bar + vitamins a, c & e
E NOVA 4