Barcode: 4012712003367
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 6.8 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Gurken, Branntweinessig, Zucker, Zwiebeln, Salz, Dill, _Senf_, Gewürze, Gewürzextrakte.
Allergens
mustard
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Smooth Peanut Butter
Fix & Fogg
A NOVA 3
Plant culture
Plant culture
NOVA 4
Almond, Maple & Cacao Granola
Blue Frog
D NOVA 4
Organic Extra Virgin Olive Oil
Harvest
B NOVA 2
Smoochy Peanut Butter
Pic’s
A
Kettle Cooked Crisps, Southern Sea Salt
Heartland Potato Chips
D NOVA 3
Gently Baked Mango
Nibblish
C NOVA 1
Vanilla Bean Dairy-Free Coconut Yoghurt
Raglan Food Co
C NOVA 1
Smooth Peanut Butter
Fix & Fogg
A NOVA 3
rapeseed oil
the Good Oil
Kettle waves extreme crunch sea salt
Heartland
D NOVA 3
Pommes Rockit
Rockit
C