Barcode: 8002795002261
Spremuta arancia
by Sterilgarda
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
fsc
fsc mix
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 46.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Succo di arance bionde
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Caramel Kettle Corn
Quaker
D NOVA 4
Harvest Multigrain de Campagne
Villaggio Rustico
B NOVA 4
Paneriso, herb & garlic croutons
Paneriso
D NOVA 3
GRUAU INSTANTANÉ PROTÉINES+ ÉRABLE ET CASSONADE
QUAKER
C NOVA 4
Vinta Crackers
Dare,Vinta
C NOVA 4
Chapelure sans gluten
PANERISO
C NOVA 3
quaker instant oatmeal (high protein)
Quaker
A NOVA 4
Cocoa & Sea Salt Instant Oatmeal
Quaker,Quaker Oats
D NOVA 4
Trader joe's, tunisian olive oil
Trader Joe's
C NOVA 2
Super Grains - Avoine avec graines de lin et quinoa
Quaker
A NOVA 1
Rustico White Loaf Bread
Villagio
C
Breton Grains germés
breton
E NOVA 3