Barcode: 5012159036712
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 490.0 kcal |
| Fat | 25.9 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 58.0 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.4 g |
| Salt | 3.9 g |
Ingredients
potato spirals (potato starch, dried potato, salt, sugar), rapeseed oil, salt & vinegar flavour (flavourings, corn flour, flavour enhancer: monosodium glutamate
Additives
e621
Recipes with Similar Ingredients
Related Products
Gluten free traditional potato broccoli cheese chowder soup
Progresso
C NOVA 4
Lentil with Roasted Vegetables
Progresso
B NOVA 4
99% Fat Free Minestrone Soup, Vegetable Classics
Progresso
B NOVA 4
New England Clam Chowder
Progresso
C NOVA 4
Chicken & Sausage Gumbo
Progresso
C NOVA 4
Chicken Corn Chowder Flavored with Bacon
Progresso
C NOVA 4
Traditional Clam Chowder Soup
Progresso
C NOVA 4
Soup
Progresso
C NOVA 4
Chicken & Herb Dumplings
Progresso
NOVA 4
Progresso Rich & Hearty Steak & Homestyle Noodles Soup
B NOVA 4