Barcode: 0056719900209
Spring Break
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
canada, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 64.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.2 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Orange juice, carrot juice, turmeric juice, lemon juice
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mirabelles magiques
Gourmandises De Sorcieres
D NOVA 4
HEUDEBERT La braisor cuisson à moule ouvert
Heudebert, Kraft Foods, LU
D NOVA 4
Biscottes Forme+
Heudebert, Lu, Mondelèz International
C NOVA 4
Pain grillé Villageois Pelletier
LU, Pelletier
D NOVA 4
pain grillé palletier
lu
D NOVA 4
Les gourmands Pelletier Biscottes Tradition
LU, Mondelez, Pelletier
D NOVA 4
Biscottes Pleine vie Sans sel ajouté
Heudebert, Lu, Mondelez
C NOVA 4
Biscottes 6 Céréales
Heudebert
D NOVA 4
Croquets salés
Le croquet de Charost
E NOVA 3
La Tartine Froment
Heudebert, LU
D NOVA 4
Pain grillé aux 6 céréales
LU, Pelletier
D NOVA 4
Chapelure
Heudebert
D NOVA 4