Barcode: 0041420025204
Spring buddies marshmallow candy
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 341.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 86.4 g |
| of which sugars | 65.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, dextrose, gelatin, cornstarch, artificial flavors, cream of tartar, acacia (gum arabic) yellow 5, blue 1, red 40, red 3, yellow 6, titanium dioxide (color).
Additives
e102
e110
e127
e129
e133
e171
e336
e336i
e428
Related Products in Snacks
María 100% Integral
Hacendado, Siro
D NOVA 4
Peanuts X6
Hacendado
E NOVA 4
Cherries Licor Chocolate Negro
Hacendado
E NOVA 4
Barritas de Espelta Sabor Manzana 0%
Hacendado
A NOVA 4
Fresi Pink Mix
Hacendado
E NOVA 4
Mini magdalenas con pepitas de chocolate con leche
Hacendado
D NOVA 4
Dochi Cheesecake
Hacendado
E NOVA 4
Pica Ladrillos
Hacendado
E NOVA 4
Torrão De Amêndoa
Hacendado
A
Ácid pintalenguas sabor frambuesa y cola
Hacendado
E NOVA 4
Mix Golosinas Pica
Hacendado
E NOVA 4
Fruits Caramelos Rellenos
Hacendado
E NOVA 4