Barcode: 0090076021405
Spring Candy Sticks
by Kencraft
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 405.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 100.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, citric acid, malic acid, nat. & art. flavors, art. colors: (red 3, red 40, red 40 lake, blue 1, blue 1 lake, blue 2, blue 2 lake, yellow 5, yellow 5 lake, yellow 6, yellow 6 lake, titanium dioxide (color).
Additives
e102
e110
e127
e129
e132
e133
e171
e296
e330
Related Products in Snacks
Muffins de chocolate sin gluten
CRF Específicos - Sin Gluten, Carrefour
E NOVA 4
Turrón de cacahuete
Carrefour
D NOVA 4
Stroopwafels rellenas de caramelo
Carrefour
E NOVA 4
Magdalenas artesanas sin gluten
CRF Específicos - Sin Gluten, Carrefour
D NOVA 4
Panetone Relleno Chocolate
Carrefour
E NOVA 4
Turrón brownie con nueces
Carrefour
E NOVA 4
Magdalenas Valencianas Sin Gluten
CRF Específicos - Sin Gluten, Carrefour
D NOVA 4
Galletas trios chocolate con leche
Carrefour
E NOVA 4
Galletas trios chocolate blanco
Carrefour
E NOVA 4
Plum cake con pepitas de chocolate sin gluten
CRF Específicos - Sin Gluten, Carrefour
E NOVA 4
Galleta maria dorada
Carrefour
D NOVA 4
Mini bombones base coco sabor coco
Carrefour, Crf veggie
E NOVA 4