Barcode: 5065016643578
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 139.0 kcal |
| Fat | 6.8 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 14.9 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Orzo (27.4%) [water, durum wheat semolina], cashew nuts (13.4%), petit pois (6.0%), soya milk [spring water, soybeans], cavolo nero (3.3%), courgette, spinach, white miso [water, soya beans, rice, salt], lemon juice, pumpkin seeds, parsley, spirulina (0.8%), basil, nutritional yeast, cider vinegar (sulphites), garlic, extra virgin olive oil, sea salt, black pepper, chilli flakes, cornflour, tapioca flour, water Allergens: wheat (gluten), nuts, soya, sulphites
Allergens
gluten
nuts
soybeans
sulphur dioxide and sulphites
Related Products in Frozen Foods
Steinofen Margherita
Original Wagner
D NOVA 3
Calzone jamón cocido y queso
Hacendado
D NOVA 4
Piccolinis au fromage
Buitoni
D NOVA 3
Die Backfrische - Vegetaria
Original Wagner
C NOVA 4
Clinutren Raisin, pomme
Nestlé
B NOVA 4
P'tit brassé nestlé
Nestlé
B NOVA 4
Melanzane
hacendado
C NOVA 4
NESTLE P'TITE CEREALE aux Céréales complètes et Cacao -Boîte 415g- Dès 6 mois
Nestlé, P'tite cereale
NOVA 3
P'tite céréales aux céréales complètes
Nestlé
NOVA 4
Croquetas cocido
Hacendado
C NOVA 3
P'TITE CEREALE 5 Céréales - Boîte 415g - De 6 à 36 mois
Nestlé, P'tite cereale
NOVA 3
Lanvin l’escargot
LANVIN
E NOVA 4