Barcode: 2000010910540
Spring Juice
by Exki
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no added sugar
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.5 g |
| of which sugars | 8.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Orange (74%), kiwi (25%), citron (1%)
Related Products in Beverages
Puleva Fibra
Puleva
B NOVA 4
Batido Fresa cristal
Puleva
D NOVA 4
Batido de Chocolate
Puleva
D NOVA 4
Solan de Cabras
Solan De Cabras
B NOVA 1
Batido de fresa
Puleva
D NOVA 4
Fuensanta plus limón
fuensanta
C NOVA 4
Agua minero-medicinal
Fuensanta
A
Agua mineral natural con zumo de multifrutas
Solan De Cabras
D NOVA 4
Agua mineral natural
Solán de Cabras
A NOVA 1
Té verde japonés
Kyoko
B NOVA 1
Batido Chocolate
Puleva
E NOVA 4
Batido al cacao
Choleck
E NOVA 4