Barcode: 20298302
Steak quarter pounders
by deluxe
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
assured food standards
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 322.0 kcal |
| Fat | 24.4 g |
| of which saturated | 5.0 g |
| Carbohydrates | 1.1 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 24.2 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
beef 90%, water, dried potatoes, rice flour, salt, cracked black pepper, sodium metabisulphite, dextrose
Additives
e223
Related Products in Meats And Their Products
Schouderham blokjes
D NOVA 4
Boeren Metworst
Huls
E NOVA 4
Gelderse kookworst
Zandvliet
E NOVA 4
Drentse kosterworst
Huls
E NOVA 4
Boeren metworst
Huls
E NOVA 4
Groninger metworst met kruidnagel
Huls
E NOVA 4
Boeren Jongens Naturel
Huls
E NOVA 4
Fricandelle de volaille x20
Fricandelle
D NOVA 4
Runderkookworst gerookt
E NOVA 4
Kip grillworst
Zandvliet
D NOVA 4
Groninger Metworst
Huls
E NOVA 4
Drentse korstworst
Huls
E NOVA 4