Barcode: 0013800541123
Steak Queso & Rice
by Stuffers
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 129.0 kcal |
| Fat | 4.2 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 17.0 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 6.2 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Cooked enriched long grain rice, skim milk, cooked beef steak, water, binder product, caramel color, onions, black beans, corn, American cheese spread, buttermilk powder, green chiles, tomatoes, modified food starch, sour cream, poblano chiles, soybean oil, lime juice concentrate, garlic, jalapeno puree, salt, spices, sugar, potassium salt, maltodextrin, medium chain triglycerides, natural flavors. Contains: milk.
Allergens
milk
soybeans
Additives
e150c
Related Products in Frozen Foods
Pavé de Hoki de Nouvelle Zélande congelés
SEAFOOD
A
Confit Bio : kiwis ,pommes, algues
LA BELLE ILOISE
C NOVA 4
Bonne maman Myrtille Intense
Bonne Maman
C NOVA 4
Cerises MARASQUIN
LA MAISON DU FRUIT CONFIT
D NOVA 4
Assortiment fruits
LA MAISON DU FRUIT CONFIT
D NOVA 4
Pizza de manosque royale 400g
La pizza de manosque
C NOVA 3
Pizza de manosque royale 400g
Manosque
C NOVA 4
Seve de fleur de cocotier crystallisée
BIONLY
E
Boisson à la cranberry
Andros
B NOVA 4
Gouda Vieux de Noord-Holland
HOLLAND MASTER
E NOVA 4
Nature Addicts, sticks framboise
NA,Nature Addicts
C NOVA 4
Fruit Stick - Passion Mangue
nature addicts
D NOVA 4