Barcode: 0013000515658
Steak Sauce, Original
by Hp sauce
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 26.7 g |
| of which sugars | 13.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.3 g |
Ingredients
Distilled White Vinegar, High Fructose Corn Syrup, Tomato Puree (Tomato Paste, Water), Molasses, Dates, Modified Corn Starch, Salt, Orange Juice Concentrate, Corn Syrup, Spices, Onions, Apple Juice Concentrate, Tamarind Extract, Garlic, Ground Chili Peppers, Caramel Color, Mustard Flour.
Allergens
mustard
Additives
e150c
Related Products in Condiments
Cacio E Pepe
Conad
E NOVA 3
Sugo al basilico bio
Conad, Verso Natura
A NOVA 3
Aceto Balsamico di Modena
Conad, Sapori Dintorni
NOVA 4
Aceto Balsamico Di Modena IGP
Creazioni d'Italia
NOVA 2
Ketchup
Conad
D NOVA 4
Aceto Balsamico di Modena I.G.P
Conad, Sapori Dintorni
NOVA 2
Ketchup
Piacersi Conad
C NOVA 4
Sugo fresco cacio e pepe
Conad
E NOVA 4
Salsa tartufata
Conad
C NOVA 4
Maionese Piacersi
Conad
D NOVA 4
Aceto di vino bianco
Conad
NOVA 2
Aceto balsamico di modena IGP
CREAZIONI d'ITALIA
NOVA 4