Barcode: 10631805
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 282.0 kcal |
| Fat | 16.0 g |
| of which saturated | 6.6 g |
| Carbohydrates | 26.0 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 7.5 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Fortified Wheat Flour (Wheat Flour, Calcium Carbonate, Niacin, Iron, Thiamin), Water, Beef (21%), Margarine (Palm Fat, Water, Rapeseed Oil, Salt, Emulsifier: Mono - and Diglycerides of Fatty Acids), Onion, Modified Maize Starch, Pasteurised Whole Egg, Beef Stock (Beef, Water, Salt, Potato Flakes, Cane Molasses, Caramelised Sugar Syrup, Onion Powder, Ground Black Pepper), Barley Yeast Extract, Salt, Onion Powder, Barley Malt Extract, Ground Black Pepper, Ground Bay.
Additives
e471
Related Products in Meats And Their Products
PATE DE CAMPAGNE RECETTE TRADITIONNELLE 200g
Netto
E NOVA 4
HD Salami 20T 200g
Netto
E NOVA 4
Blanc de poulet sup herbes de provence 4t 120g
Monique ranou
B NOVA 4
Jambon sup dd tsr csn tranche fin 4t 120g
Monique ranou
C NOVA 4
Escargots de Bourgogne x36
Monique ranou
E NOVA 3
Mousse de foie 200g
Netto
E NOVA 4
Saucisson a l'ail gout fume 400g
Les Mousquetaires, Netto
D NOVA 4
Saucisson a l'ail blanc 400g
Netto
D NOVA 4
Roti de porc 5t 150g
Netto
C NOVA 4
LS jambon sec auvergne 9 mois 4T 100G - Massif TRAD
Itinéraire des Saveurs, Itineraire de nos regions
E NOVA 3
Epaule standard 8t 360g
Netto
D NOVA 4
Jambon sup ac 4t 200g
Netto
D NOVA 4