Steak spice blend
by Masterfoods
Categories
Available in
australia, new zealand
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 268.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 46.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 24.9 g |
Ingredients
salt. onion 21% (contains naturally ocuring sulphites), pepper 16 paprika 15%, garlic, chicken flavour, rice fiour. may contain sesame seeds. we value your feedback the quality of this product fails to satisty or if you ve questions or comments, contact us toll free fa00 816 016 (aust), 0800 442 216 (ni) of t s at www.masterfoods.com.au mars food australia 0 beckeley vale nsw 2261 ded in new zealand by mars a2 ttd m66 great souuth rd, penrose, aurkland d tademark o mars 1273312 w se daie on be jar 4d dy plaxe y l ded s mkalinns 13e /2022 befons 2/05
Related Products in Condiments
Moutarde Miel Échalote
Bretagne Spécialités
Souskay De Hareng Saur Délices Locales
Leader Price
Harissa
Les Comptoirs De Carthage
Rouille
Agidra
Vinaigre de Cidre
Le Verger du Pré de Jagne
Moutarde aux algues
Bretagne Océan
Moutarde aux algues
Bretagne Icean
Sauce façon mayonnaise
Sojami
Spécial aromatisée
Aropiz
Harissa berbère
Fantasia
Moutarde aux noix
Vercornoix
Fond de Volaille
Bedros