Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 147.1 kcal |
| Fat | 2.9 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 35.3 g |
| of which sugars | 23.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 3.5 g |
Ingredients
water, corn syrcp apple bulter (apples, sugar, high fructose corn syrup, apple čider concentrate, spices, potassium sorbate), raisin paste, worcestershire sauce (water, distilled vinegar, soy sauce, sugar, garlic, onion, spices, salt, caramel color, tamarind, citric acid, sodium benzoate), high fructose corn syrup, soy sauce (water, salt, hydrolyzed soy protein, corn syrup, caramel color, potassium sorbate), tomato paste, prune juice concentrate, lime juice concentrate, salt, soybean oil, distilled vinegar, anchovy paste (anchovies, salt, water), grill flavor (from vegetable oil), onion", spices (includes celery), garlic, xanthan gum and potassium sorbate (preservative). dehydrated contains: anchový (fish), soy, wheat contains a bioengineered food ingredient
Allergens
Additives
Related Products in Groceries
Plant Chef Indian Style Curry
Tesco
Saucisson végétarien nature
Boni
Thai green curry paste
Waitrose
croquants
Bonne Maman
Ko Spice Sea Salt Grinder
Belgian Pickles
Devos Lemmens
Mild curry
Boni
Chilli sauce
Pâte d'Akpi
Kao
Golden Curry
S&B
Confetti
Delhaize