Barcode: 3256830002418
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 135.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 22.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pommes de terre, huile de tournesol (3,5%)
Related Products in Chips And Fries
Garlic & Herb Parmesan Fries
365 Whole Foods Market
C NOVA 4
Skinny fries
Tesco
A NOVA 1
Steak Cut Chips
Sainsbury's
A NOVA 4
Penguin crackers baked cheddar cheese
Great Value
E NOVA 3
Dicke Fritte
Edeka
C NOVA 4
Steak cut french fries
365 Everyday Value
A NOVA 1
Organic Shoestring Cut Fries
365 Whole Foods Market
NOVA 1
Corn & Joy Cheddar Jalapeno Snack
Corn&Joy
C NOVA 4
Süßkartoffel-Pommes
Bofrost
C NOVA 4
Crispy Rounds Shredded Potatoes
Great Value
C NOVA 4
French fries
By Sainsbury's
A NOVA 4
Handsome Cut Potato Fries
Trader Joe's
C NOVA 4