Barcode: 7622210080387
Steakhouse BBQ Pikante Paprika
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
france, germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 181.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 38.0 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 1.8 g |
| Salt | 2.9 g |
Ingredients
Tomatenmark (40%), Zucker, Essig aus Agraralkohol, Paprika (5%), Speisesalz, _Senf_ (Wasser, Essig aus Agraralkohol, _Senfsamen_, Zucker, Speisesalz), getrocknete Zwiebeln (1,5%), modifizierte Stärke, Gewürze, Knoblauch.
Allergens
mustard
Additives
e14xx
Related Products in Condiments
Garlic salt
E NOVA 3
Herb salt
E NOVA 3
Organic sweet & sour asian fusion sauce for glazes & dipping, sweet & sour
E NOVA 4
Misoyaki Sauce
E NOVA 4
Summer peach infused white balsamic
D NOVA 4
Marukan, Rice Vinegar, Sweet & Tangy
Pratzel Baking Co
NOVA 2
Japan organic sesamiso asian fusion sauce for
E NOVA 4
White balsamic
C NOVA 1
Clover club, green onion garden fresh dip mix, green onion
Clover, Clover Club
E NOVA 4
Jerkhot seasoning, jerkhot
E NOVA 3
Salt
E
Marinade & grilling spicy teriyaki
Kona Coast
E NOVA 4