Barcode: 7613331539137
Steakhouse Frites
by Coop
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
suisse garantie
Available in
germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 146.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 24.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
pommes de terre, huile de colza.
Related Products in Chips And Fries
Crab Chip
Utz
A NOVA 4
Buttermilk Ranch
E NOVA 4
Chunky Triple Cook Chips
Sainsbury's
C NOVA 3
Straight cut french fried
McCain
B NOVA 4
super crispy dipper fries
C NOVA 4
Regular Potato Smiles
McCain
C NOVA 3
Super crispy steak cut fries
Lamb weston
C NOVA 4
Crinkle cut Fries
McCain
NOVA 4
Style Bistro Selects
McCain
C NOVA 4
Frozen Chips
Sainsbury's
B NOVA 4
Salt and pepper chips
By sainsbury's
NOVA 4
Super crispy crinkle cut fries
LambWeston
C NOVA 4