Barcode: 4061458107457
Steakhouse Pommes
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
german agricultural society
vegetarian
gold medal of the german agricultural society
vegan
2022 gold medal of the german agricultural society
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 143.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 23.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Kartoffeln, 4% Sonnenblumenöl.
Related Products in Chips And Fries
Crinkle Cut french fried potatoes
Winco Foods
A NOVA 4
Steak cut french fries
365 Everyday Value
A NOVA 1
Fast food-style french fried crispy shoestring fries potatoes, fast food-style
C NOVA 4
Potato Chips Backyard Barbeque
Kettle Brand
C NOVA 4
Fast & Crispy Microwave Fries
Wal-Mart Stores Inc.
C NOVA 4
Curly Fries
M&S,Marks & Spencer
B NOVA 4
Air Fried Chips Texas Bbq
Kettle
D NOVA 4
Handsome Cut Potato Fries
Trader Joe's
C NOVA 4
Organic Shoestring Cut Fries
365 Whole Foods Market
NOVA 1
French fries
marks and Spencer
C NOVA 4
Quick cook french fries
McCain
C NOVA 4
Potato crips baked
Herr Foods
D NOVA 4