Barcode: 0041250174219
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 312.0 kcal |
| Fat | 6.3 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 54.2 g |
| of which sugars | 12.5 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 8.3 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Enriched wheat flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamin mononitrate, riboflavin, enzymes, folic acid), water, crystalline fructose, yeast, soybean oil, margarine (canola and/or soybean oil, palm oil, and palm kernel oils, water, salt, soybean lecithin, mono - and diglycerides, natural butter flavor, colored with annatto, vitamin a palmitate added), sugar, salt, wheat gluten, dough conditioners (datem, mono - and diglycerides, ascorbic acid, enzymes), guar gum, dextrose, soybean lecithin, rye flour.
Allergens
gluten
Additives
e160b
e300
e322
e322i
e412
e471
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pici dritti
Antichi Poderi Toscani
A NOVA 1
Linguine Au Piment Rouge
Morelli
A
Fregola Tostata
Antichi Poderi Toscani
A NOVA 1
Fregola tostata
Lorenzo il magnifico
A
Busiate, Germe Di Grano, Mit Weizenkeimen
Morelli
B NOVA 1
Pici
Antichi Poderi Toscani
B NOVA 1
Farine de Maïs Jaune
MR Distribution, Molino Peila
C NOVA 1
Penne - Pasta di semola di grano duro con germe di grano
Antichi Poderi Toscani, Morelli
A NOVA 1
Linguine pasta di semola di grano duro con germe di grano
Antichi Poderi Toscani
A NOVA 1
Succo di Limone
Naturera
B NOVA 3
Orecchiette
Morelli
A NOVA 1
Linguine Al Peperoncino rosso, Mit Peperoncino
Lorenzo il magnifico
A NOVA 1